Jak znaleźć właściwego partnera?

Mam 22 lata i mam problem z tym, że nie mam chłopaka. Miałam już chłopaka jednak nie wyszło nam przez to jakie miał towarzystwo. Potem za jakiś czas pojawił się inny ale okazało się, że w tym samym momencie był ze swoją dziewczyną. Inna historia jest, że mieszkał daleko i nie jestem pewna czy to było szczere. Jednak od ok 4 lat nie mam żadnego partnera. Wiem czego oczekuje po przyszłym partnerze no i od siebie też wymagam, lecz boję się, że nie znajdę takiego, który by mnie chciał. Jestem spokojną dziewczyną ( mam na myśli, że nie szaleje, nie włóczę się z nieodpowiednim towarzystwem, bardziej wolę siąść w domu z książką niż wyjść na imprezę), która nie imprezuje ani nie używa żadnych używek. Nie wiem co mam robić i jak przestać się "użalać" w tym temacie bo to jest męczące. Co robić w takiej sytuacji?

Czasem warto spotkać się z psychologiem i wspólnie przeanalizować potencjalne osobowościowe oraz tkwiące w zachowaniu schematy, które przyczyniają się do niepowodzeń w związkach. Razem ze specjalistą będzie Pani także miała okazje do budowania zmiany, a tym samym otworzenia sobie drogi do satysfakcjonujących relacji. Jeśli ma Pani poczucie, że od kilku lat stara się Pani bezskutecznie, warto pozwolić sobie pomóc.