Jak zniwelować ból zęba po leczeniu?

Witam . Bolal mnie ząb dolna 7.Ząb ten juz był raz leczony kanałowo .po wizycie w gabinecie i zatruciu zeba okazalo sie ze 1 kanal zostal nie zatruty.... bol zniknął na 1 dobe a nastepnie sie pojawil i boli juz 6 dzien żadne przeciwbolowe nie dzialaja a wizyta dopiero na maj.... chyba go usunę w poniedziałek ale czy moge jakos zniwelowac ból?

Witam. Ból taki może się nasilać lub słabnąć (najczęściej jednak się nasila) często niezależnie od przyjmowania leków przeciwbólowych. Czasem w takich stanach pomagają antybiotyki. W opisanej sytuacji zalecam jak najszybsze udanie się na pogotowie stomatologiczne. W każdym większym mieście powinna być placówka pełniąca dyżury stomatologiczne w weekendy. Najczęściej w podobnych sytuacjach ząb jest usuwany, choć można się jeszcze zdecydować na ponowne leczenie kanałowe. Pozdrawiam