Jak zniwelować nieprzyjemny zapach oddechu?

Nieprzyjemny zapach oddechu! Po zjedzeniu produktów z dużą zawartością błonnika mój oddech ma zapach kału. Zmniejszyłam sporzycie błonnika do minimum i mój oddech teraz wydziela takie zapachy; zgniłych owoców, kwaśny, perfumowy, moczu i pochodne. Bardzo nieprzyjemne i intensywne zapachy - inni ludzie wyczuwają z odległości 3 metrów. Bardzo proszę o pomoc...

Dzień dobry,

warto wykonać badanie - gastroskopie. Nieprzyjemny zapach z ust ma zazwyczaj konkretną przyczynę. Może to być nieprawidłowość związana z przewodem pokarmowym ale także źle funkcjonujące zatoki.

W łagodzeniu objawów pomogą tabletki dostępne w aptekach. Ale to tylko zaleca się chwilowo - do czasu postawienia diagnozy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga