Jak znowu znaleźć motywację do nauki?

Chodzę do 3 klasy gimnazjum, bylem dobrym uczniem, ale teraz nie odczuwam żadnej motywacji do nauki, chcę się wziąć, a odkładam to albo nic mi do głowy nie wchodzi. Chcę zostać w przyszłości księdzem. Odczuwam powołanie a drugie to zawód miłosny wcześniejszy, teraz jesteśmy przyjaciółmi ale nie o tym mowa. Jak znowu znaleźć motywację do nauki?

Witam!

Jesteś w wieku dojrzewania, kiedy zachodzące w organizmie i psychice zmiany mogą wywoływać poczucie bezsensu, osamotnienia, braku motywacji oraz przemęczenia. Warto, żebyś starał się być systematyczny, wyznaczał sobie cele i starał się je osiągać. Cele powinny być osiągalne, a ich efekt widoczny w szybkim czasie, np. takim celem może być poprawa oceny z przedmiotu na lepszą. Widząc rezultaty swojego działania będziesz chętniej się uczył.

Pozdrawiam