Jak zorganizować sobie czas przy natłoku obowiązków?

Jak zorganizować czas przy natłoku obowiązków i mieć przy tym chwilę by sobie odpocząć? ;(
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Postaraj się dokonać hierarchii obowiązków. Podziel je na pilne i ważne (czyli na już), na pilne i mniej ważne oraz na ważne, ale mogące poczekać. Zajmij się na początku obowiązkami z dwóch pierwszych grup - może dzięki temu znajdziesz chwilę dla siebie.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
Zazwyczaj kluczem jest właśnie dobra organizacja. Najlepszą metodę zazwyczaj każdy wypracowuje sobie sam, w zależności od własnych potrzeb. Wolisz zacząć od zadań najtrudniejszych czy średnio trudnych? A może od tych licznych, drobnych i bardzo prostych? Wolisz kilka krótszych przerw w ciągu dnia czy jedną dłuższą? Zdarza Ci się marnować czas, który teoretycznie jest przeznaczany na pracę, ale w praktyce nie wykorzystujesz go efektywnie?
Jak chciałabyś odpocząć? Jakiego rodzaju odpoczynku potrzebujesz na miarę swoich realnych obecnych możliwości? Możesz spróbować posegregować sposoby odpoczynku, podobnie jak segregujesz obowiązki - od najbardziej przyjemnych, długo trwających form relaksu (np. wyjście do kina, na masaż, cały dzień wolny od obowiązków) do tych drobniejszych (np. wypicie ulubionego soku, 10 minut zabawy z kotem, spacer do sklepu i z powrotem po coś słodkiego, drzemka). Nawet wtedy, gdy masz tylko kilka wolnych chwil, zawsze uda się wybrać z listy niewielką nagrodę dla siebie.
Pozdrawiam!