Jak zredukować wagę przy rzuceniu palenia?

Witam, Bardzo pilnie potrzebuje pomocy przy odchudzaniu. Jako postanowienie noworoczne wyznaczyłem sobie dwa cele. Pierwszym z nich jest rzucenie palenia , drugie zrzucenie kilogramów. Mam 180cm wzrostu, od 21 dni nie pale. Moja waga zmienila sie z 140kg na 146 w ciagu 3 tygodni od zaprzestania palenia. Coraz trudniej mi sie zebrac do jakichkolwiek czynnosci ,ciagle jestem zmeczony. Zarowno w pracy jak i w domu. Zrobilem z siebie kaleke w wieku 31lat. Prosze serdecznie o pomoc przy znalezeniu specjalistów ,zarówno dietetyków jak i psychologów z Warszawy. Podobno wszystko zaczyna sie od głowy.

Witam,
ma Pan rację wszystko zaczyna się od głowy ale ktoś powinien Panu w tej głowie poukładać :)
Ważna jest pomoc osoby trzeciej, znającej się na zdrowym odchudzaniu. Chętnie Pani pomogę w doborze jadłospisu.
Widzę, że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pana ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny i na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk