Jak zrezygnować z dopalaczy w ciąży?

Witam jestem w 15 tygodniu ciąży u mam problem z paleniem dopalaczy tłumacze sobie to w ten sposób że palę ponieważ w tedy zapominam o problemach jednak nie sterty nie pomyślałam ile osób skrzywdzilam wokół siebie i ile straciłam osób dla mnie bardzo ważnych. W jaki sposób jest najlepiej skończyć z tym aby dziecku nic się nie stało i aby urodzili Się zdrowe. Z góry y dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Powinna to pani uczynić jak najszybciej, aby jak najbardziej zmniejszyć narażenie dziecka na te substancje. Jeśli sama sobie pani nie radzi, sugeruję wizytę w poradni psychologicznej, psychiatry lub uzależnień.
Pozdrawiam