Jak zrozumieć swoje uczucia do mężczyzny?

witam, ktoś z kim bylam i kogo szanuje do tej pory i nie jest mi obojętny mocno mnie zranił i zostawił gdyż stwierdzil ze uczucia do mnie sie mu wypalily. minelo troche czasu, on teraz chce wrocic twierdzi ze mnie bardzo kocha nie daje rady sobie beze mnie a ja mam mętlik bo nie wiem co czuje do niego nie wyobrazam sobie zeby zniknol z mojego zycia ale tez nie wiem co czuje ? prosze o jakas porade bo nie rozumiem samej siebie

Zanim Pani podejmie jakieś wiążące decyzje warto dać sobie czas na rozeznanie swoich uczuć i potrzeb. Pomocna też będzie szczera rozmowa, w której postawi Pani jasne granice, powie i swoich oczekiwaniach wobec relacji, a także wysłucha partnera. Być może potrzebnych będzie kilka takich rozmów. Danie sobie czasu na "poznanie się" na nowo, przekonanie o zmianie i trwałości uczucia pomoże uniknąć kolejnego rozczarowania.

Dzień dobry.

Erich Fromm napisał, że niedojrzała miłość mówi: "Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję", natomiast dojrzała mówi: "Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham". Warto więc, by rozważając ewentualny powrót partnera, zastanowić się nad jego motywami. Innymi słowy - czy chce powrotu do Pani "dla siebie" czy "dla was".

Pozdrawiam.