Jak zrozumieć wynik testu kortyzolu?

Witam prosze o interpretacje wyniku testu kortyzolu z 1 mg dexametazonu: Kortyzol godz 8.00 532nmol/l Kortyzol godz 8.00 po podaniu dexametazonu o 23.00 44,69 nmol/l Lekarz kiedys mi mowił ze kortyzol po dexa powinien byc nizszy o ok 50%, a moj wynik jest o wiele niższy.

Dzień dobry,

Wynik hamowania 1 mg Dexamethazonu jest prawidłowy. Na tej podstawie można w ok. 98% wykluczyć zespół Cushinga.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz