Jak zrozumieć wyniki, jeśli dziecko miało stwierdzone torbiele splotów naczyniowych?

Witam, Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Córka ma 9 miesięcy i na usg trafiliśmy profilaktycznie. W ciąży miała stwierdzone torbiele splotów naczyniowych, które zniknęły w 32 tygodniu. ISPL A. Bielennik Small Parts Ultrasound Report Patient Information Name: ZUZANNA,SACHRYN Gender: Female Ope rator: Study Description: Comme nts : Images ID: 20180515094351_B94C Accession

Lek. Michał Lenard

Torbiele splotów naczyniówkowych nie są ani wadą, ani chorobą. Występują u niektórych ludzi w okresie płodowym. Nie zagrażają rozwojowi intelektualnemu i same w sobie nie są powodem do obaw, najczęściej zanikają jeszcze przed porodem. Pozdrawiam!