Jak zrzucić 10 kilo w miesiąc?

Witam mam 12 lat ważę 49 kilo a mam wzrost 143cm i od pięciu dni stosuje swoją własną dietę, staram się jeść sam obiad warzywa.Nie jem słodyczy fast fudów.Dużo jeżdrze na rowerze.Z taką dietą mogę schudnąć 10 kilo w miesiąc, ale czasami zjem też jogurt czy musli a także piję zieloną herbatę.

Witam,

Utrata 10 kg w czasie miesiąca to stanowczo zbyt dużo.
Maksymalna utrata, przy której ryzyko efektu jo-jo jest niewielkie, to 4 kg/ miesiąc.
Masz nadwagę, nie polecam Ci jednak diety odchudzającej na własną rękę.
Lepiej, gdyby zajął się Tobą wykwalifikowany dietetyk specjalizujący się w  prowadzeniu dzieci i młodzieży.
Jesteś młoda, Twój organizm się rozwija i wszelkie niedobory pokarmowe mogą niekorzystnie odbić się na jego funkcjonowaniu.

Powinnaś ruszać się więcej i zastosować się do zaleceń, które poprawią twoje nawyki żywieniowe.

Efektywne mogą być następujące działania:

•    wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło)
•    spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości)
•    włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
•    ograniczenie ilości dodawanego cukru
•    ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
•    zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
•    włączenie do jadłospisu ryb.

4-5 posiłków dziennie to optymalna ilość w ciągu dnia!
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Na ćwiczenia poświęć co najmniej 30 minut dziennie - po tym czasie zaczyna być spalana tkanka tłuszczowa.

Pozdrawiam