Jak zrzucić 5 kg przez 2 tygodnie przed castingiem?

Mam 173cm i waze 53 kg. nie dlugo mam casting i chcialabym zrzucic 5 kg przez 2 tyg. jaka dieta mi w tym pomoze?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Aktualnie wskaźnik masy ciała sugeruje, że masz niedowagę. Utrata 5 kilogramów nie jest więc wskazana, gdyż może prowadzić do niedożywienia, osłabienia, kłopotów z koncentracją, a w dłuższej perspektywie również rozwoju chorób. Pamiętaj, że niedożywienie to nie tylko niska masa ciała, ale również poszarzała cera, wypadające włosy i łamliwe paznokcie - takie efekty na pewno nie wpłyną na zwiększenie szans wygranej w castingu.

Optymalne tempo redukcji masy ciała wynosi 2-4 kg na miesiąc, czyli około 0,5-1 kg na tydzień. W ciągu dwóch tygodni możliwa jest redukcja masy ciała w granicach około 2 kg. Szybsze tempo może wiązać się z efektem „jo-jo” i nieefektywnych chudnięciem (kosztem beztłuszczowej masy ciała, w tym zawartości wody). Warto zastosować dietę o nieco obniżonej wartości energetycznej, ale jednocześnie pełnowartościową, z udziałem wszystkich składników potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Warto wybierać produkty zbożowe z pełnego przemiału (razowe/ pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, grube kasze), chude gatunki mięsa i wędlin, chude mleko i jego przetwory, owoce, a dietę wzbogacić w większą porcję warzyw. Efekty wspomoże i utrwali regularna aktywność fizyczna, która powinna iść w parze z dietą.