Jak zrzucić brzuszek bez ćwiczeń?

Witam,mam 25 lat od ok .2 mscy jestem w szpitalu,i przytylam ponad 10 kg,wiem też,że jak wyjdę nie będe mogła przez dłuższy czas ćwiczyć i będe musiała nadal leżeć,pytanie co zrobić by zrzucić te kilkogramy bez ćwiczeń..bo na nie niestety pożniej przyjdzie czas...dodam,ze najbardziej widać to na brzuchu,dokładnie jakbym do porodu sie wybierała,zawsze milam jakieś zaparciaa i brzuszek ale ten..ciezko mi zrzucić to będzie,pomocy;(

Witam, najlepiej udać się do dyplomowanego dietetyka, który ułoży dla Pani indywidualną dietę wspomagającą redukcję tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha. Na ten moment radzę jeść Pani 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu (co 3-4 godz.), śniadanie powinno być zjedzone do godziny po wstaniu, a ostatni posiłek najpóźniej 3 godziny przed snem. Dieta powinna zawierać co najmniej 1200kcal i organiczać cukry proste, tłuszcze zwierzęce i być bogata w błonnik pokarmowy, który działa jak szczoteczka na jelita i przeciwdziała zaparciom. Niezbędne jest też picie wody (1,5-2l. dziennie).

Ciężko udzielić rzeczowej odpowiedzi, nie znając Pani stanu zdrowia (ani leków, które być może Pani bierze).
Niemniej jest kilka zaleceń, które na pewno się Pani przydadzą (bez względu na stan zdrowia):
1. Odpowiednie nawodnienie organizmu (min. 1,5 l wody co najmniej średniozmineralizowanej! / dzień).
2. Regularność posiłków (nie wolno jadać rzadziej niż co 3,5 godziny).
3. Pierwsze śniadanie białkowe (nabiał, ryby, mięso - ale co dokładnie to ciężko powiedzieć, bo nie znam Pani stanu zdrowia) z warzywami spożywane zawsze w ciągu 1 godziny od wstania z łóżka (poprzedzone wypiciem 1-2 szklanek ciepłej czystej wody).
4. Kolacja jarska do godziny 19.
5. Czytanie składu produktów spożywczych! Przede wszystkim należy unikać produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy lub (utwardzony) tłuszcz roślinny.
6. Wprowadzenie do diety większych ilości kwasów tłuszczowych omega - 3 (ryby, orzechy - ale nie ziemne, migdały, pestki, nasiona - ale nie słonecznika, olej lniany, suplementacja) oraz probiotyków (suplementacja).
7. Unikanie słodyczy (z wyjątkiem miodu).
To jest taka baza, fundament. Dokładne zalecenia powinien podać Pani specjalista po wywiadzie żywieniowo - zdrowotnym.
Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam