Jak zrzucić kilka kilogramów i pozbyć się tluszczyku na brzuchu?

Witam, mam 23 lata, 165 centymetry wzrostu i ważę 70 kilogramów. Chciałabym zrzucić tak maksymalnie 10 kilogramów najlepiej do lipca. Najbardziej chciałabym pozbyć się odstającego brzuszka. Od około tygodnia ilość kalorii, jaką spożywam w ciągu dnia, wynosi maksymalnie 1200, a czasami 800, i nie czuję żadnego spadku wagi, tylko tyle, że czuję się lekko i bez ciężaru na żołądku. Dlaczego nie chudnę? Jem 4-5 razy w ciągu dnia małe porcje, piję ok. 1,5 wody, zieloną i czerwoną herbatę, codziennie robię ćwiczenia na brzuch, tak około15 minut. Pracę mam stojącą, lecz ruchliwą. Proszę o pomoc, gdyż moja motywacja spada z dnia na dzień, gdyż nie widzę żadnych rezultatów. Z góry bardzo dziękuję.
23 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 25,73. Norma to 18.5-25. W Pani przypadku mamy do czynienia z lekką nadwagą (choć podwyższona masa ciała może wynikać z kilku czynników: np. obrzęków, rozbudowanej tkanki mięśniowej czy "grubego" kośćca). Dokładne zapotrzebowanie Pani organizmu, można wyliczyć ze wzoru Harrisa-Benedicta.

665,1 + (9,567*M) + (1,85*W) - (4,68*L),

gdzie:
M - masa w kg,
W - wzrost w cm,
L - wiek.

Jeśli Pani aktywność jest niewielka - uzyskany wynik należy pomnożyć przez 1,6, jeśli umiarkowana - przez 1,75. Aby chudnąć w tempie 1 kg tygodniowo od wyniku końcowego należy odjąć 1000 kcal.

Dodatkowo, aby zapobiec przybieraniu na wadze, może Pani zwiększyć aktywność fizyczną.

Proszę przeczytać artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa. 800 kcal to zdecydowanie za mało!!! Proszę się nie głodzić.

Myślę, że powinna Pani przeczekać okres zastoju masy ciała. Nie napisała Pani od jak dawna stosuje taką dietę. Być może wcześniej Pani schudła i doszło do fizjologicznego zastoju masy ciała? Proszę pamiętać, iż diety o znacznych restrykcjach energetycznych, znacząco obniżają przemianę materii przez co łatwiej jest przytyć. Przeciwdziałać temu może Pani poprzez aktywność fizyczną.

O innych pomocnych środkach walki z obniżeniem metabolizmu przeczyta Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie.

Pozdrawiam