Jak zrzucić masę ciała szczególnie z brzucha?

Witam :) Mam problem ze zrzuceniem masy ciała którą nabyłam okresie przedświątecznym i w czasie świąt, moja waga teraźniejsza to 58kg, przy wzroście 175cm, 16 lat i aktywności fizycznej...no cóż ćwiczę rano tyle co brzuszki, hula hop itp... Potrzebuję jak najszybciej wrócić do wagi poprzedniej (52kg). Wiem, że nie mam nadwagi, a gdy schudnę będę miała niedowagę, ale w zawodzie jaki wykonuję jest to niezbędne (jestem modelką) a nie chce stosować głodówek itp, wiem, że to nie jest dobry sposób na utratę masy. Chciałabym schudnąć i zrzucić zbędne kilogramy (szczególnie okolice brzucha) zdrowo. Odżywiam się racjonalnie, piję dużo wody i zielonej herbaty, ale to nie wystarczy jeżeli dostarczyłam organizmowi +/- 15000kcal. A trudno teraz o bieganie czy jazdę rowerem, gdyż jest zima za oknem. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby o pomoc, z góry dziękuję :)
ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoja masa ciała jest adekwatna do wieku, wzrostu i płci, nie ma więc wskazań zdrowotnych do podjęcia diety odchudzającej.

Rozumiem, iż marzenia o karierze modelki czasem potrafią przewartościować życie, i większe znaczenie ma odniesienie sukcesu zawodowego, zdrowie natomiast spada na dalszy plan.
Nie polecę Ci odchudzania, ponieważ jesteś jeszcze młoda i nie potrzebujesz diety.
Odnośnie zasad zdrowego odżywiania zajrzyj na:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
http://abczdrowie.pl/skutki-zlej-diety
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
Pamiętaj, iż nie tylko nadwaga jest niezdrowa.
Także niedobór masy ciała jest niebezpieczny dla zdrowia.

Pozdrawiam