Jak zrzucić tkankę tłuszczową z brzucha i boczków w dość krótkim czasie?

WItam. Chciałabym się dowiedzieć jak zrzucić w dość szybkim tempie zbędny tłuszcz z brzucha i z boczków. Przez ostatnie 3 i pół miesiąca schudłam 10kg, ale jednak chyba to długo! Chciałabym szybszych efektów, ponieważ jeśli coś długo trwa to się szybko demotywuję.

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam, Utrata 10 kg w tak krótkim czasie to bardzo szybkie tempo chudnięcia.Należałoby w pierwszej kolejności wyregulować metabolizm- regularne spożywanie posiłków w określonych porach- warunek konieczny, w grę wchodzą przekąski typu jogurt z owocami- łatwe i wygodne w spożywaniu, zmniejszenie kaloryczności- unikanie potraw smażonych, tłustych, wykluczenia słodyczy.Należy również uzupełnić dietę w regularne spożywanie wody mineralnej niegazowanej w ilości min.1,5 l dziennie. Należy ponadto oprócz zmian nawyków żywieniowych zastanowić się nad formą aktywności fizycznej dogodną dla Pani, co pozwoli na szybsze osiągnięcie docelowej wagi.Proponuję również wizytę u dietetyka, który dobierze dietę i przybliży zasady zdrowego odżywiania przez co będzie Pani chudła w "zdrowy" sposób, co zapobiegnie wystąpieniu efektu jo-jo. Lepszym i bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest tzw."zdrowe chudniecie" od 0,5 do 1 kg tygodniowo, daje to większe możliwości utrzymania wagi i niewystąpienia efektu jo-jo. Proszę również uzbroić się w cierpliwość i silną wolę, a efekty przyjdą szybciej niż Pani myśli.Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

Witam serdecznie,

Utrata 10kg w przeciągu 3,5 miesiąca to bardzo dużo. Nie może Pani szukać szybkich metod odchudzania a zdrowych. Jeżeli chudniemy zbyt szybko to oznacza że stosujemy zbyt drastyczną dietę. Po takich metodach odchudzania najczęściej jest efekt jojo i utracone kilogramy powracają. Powinna Pani zadbać o zdrową dietę która stanie sie Pani stylem życia a efekty utrzymają się na stałe.
Dieta stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Polecam także ćwiczenia fizyczne które stanowią 30% sukcesu. Jeżeli chodzi o ćwiczenia może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub wykonywać je samodzielnie w domu. W internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych na zgrabne nogi, uda czy inne partie ciała. Zwraca Pani uwagę na prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń , aby nie obciążać stawów. Ćwiczenia muszą sprawiać Pani przyjemność oraz być dostosowane to Pani możliwości. Nie mniej jednak tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 min treningu. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń, nie nalezy ćwiczyc codziennie ponieważ mięśnie również muszą mieć czas na regeneracje. zalecam ćwiczenia od 3 do 5 razy w tygodniu. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk