Jak zrzucić w miesiąc 10 kg?

Ważę 58 kg przy wzroście 152 cm. Ostatnio przytyłam dużo ;( ważyłam kiedyś z 5 miesięcy temu 43 kg i przez ten okres przytyłam tak wiele. Ale wiem to moja wina bo cały czas jadłam słodycze - zamiast obiadu wolałam zjeść tabliczkę czekolady. A teraz mam za swoje wiem, że nie powinnam tak robić, ale już za późno teraz chciałabym schudnąć 10 kg. Myślę, że tyle wystarczy bo wcześniej byłam za chuda bardzo serdecznie proszę o pomoc. Jaką dietę powinnam stosować? Ile ćwiczyć? Dodam tylko, że najbardziej przeszkadza mi mój brzuch tyłek i uda.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety w opisie jaki zamieściłaś zabrakło nam Twojego wieku. Nie możemy zatem właściwie ocenić czy Twoja waga jest prawidłowa. W przypadku gdy jesteś poniżej 18 roku życia konieczne jest zastosowanie siatek centylowych, jeśli zaś jesteś starsza, w ocenie wagi zastosowanie ma BMI. Jedyne co możemy Ci zatem polecić to zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Zasady zdrowego żywienia przedstawia piramida żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.