Jak zrzucić w miesiąc 6 kg z wagi 66 kg?

Mam 18 lat i waże 66 kg i mam 156 cm wzrostu.Przez miesiąc musze schudnąć min.6 kg bardzo prosze o pomoc.Mam teraz wakacje,więc dużo sie ruszam.Prosze o dobrą diete i ćwiczenia gwarantujące szczupłą figure
18 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Utrata 6 kg w tak krótkim odstępie czasu to zdecydowanie za dużo - może skutkować niedoborami składników odżywczych, uczuciem osłabienia, zmęczenia i efektem jo-jo.
Aby proces utraty masy ciała był skuteczny i trwały, potrzebna jest cierpliwość.
Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednio zbilansowaną, a więc urozmaiconą, dietę. Przeważać w niej powinny pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięso, produkty mleczne (jogurty, kefiry, maślanki, twarogi) , oleje roślinne zamiast zwierzęcych oraz owoce i warzywa.
Wykluczyć należy natomiast kaloryczne produkty takie jak słodycze, tłuste produkty i potrawy, oraz słone przekąski.
Kolejnym istotnym aspektem jest włączenie aktywności fizycznej w formie regularnej- każdego dnia minimum 45 minut intensywnego sportu lub ćwiczeń.
Polecam opisy zestawów ćwiczeń :
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-nogi http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch