Jak zrzucić wielki brzuch?

Witam, mam 20 lat, ważę 85kg, mam 175cm wzrostu, gram w piłkę 2 razy w tygodniu trening i co niedziela mecz. Ćwiczę też na siłowni domowej, ławka itd. Nie próbowałem wcześniej się odchudzać, myślałem jak, ale nie wiedziałem od czego zacząć. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, może nadwaga u taty, ale to po skończeniu 35 lat pojawił się brzuch dość duży, ale mniejszy od mojego teraz. Nie, nie bylem u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyny otyłości. Najbardziej przeszkadza mi mój wielki brzuch, mam 103 cm w pasie, jest on olbrzymi i mam dość grube uda, co nie za bardzo pozwala mi chodzić w jeansach. Mój jadłospis tak mniej więcej. -7.-płatki corn flakes,10-2 kanapki z jakaś szynka i do tego jakiś napój lub sok, 13-tez kanapki albo zupka chińska i kanapki (pracuje także trudno o coś innego na ciepło), po powrocie do domu o 16 jakiś obiad często ryż i pierś z kurczaka, jakiś kotlet z ziemniakami i surówka. Później ok 19 kanapki albo jajecznica do tego herbata i 2 łyżeczki cukru. Każdy dzień wygląda podobnie i raczej o tych samych porach jadam, bo tak pracuje od 8 do 15,30. Często piję różne napoje gazowane, często cola lub napoje energetyczne. Proszę o pomoc
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Tłuszcz wokół brzucha to jeden z najczęściej występujących problemów związanych z nadmiarem tkanki tłuszczowej, który może prowadzić do różnych powikłań zdrowotnych.
Brzuch jest partią ciała, która jest najbardziej podatna na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Czynnikami powodującymi odkładanie się tłuszczu na brzuchu są zarówno wiek, geny, płeć jak i nieprawidłowa dieta oraz stres.

Według wskaźnika BMI, który wynosi 27,8, Pańska masa ciała jest nieprawidłowa i wskazuje na nadwagę. Obwód brzucha także przekracza normę, dlatego należy zredukować masę ciała. Jednym z najlepszych sposobów na zredukowanie tłuszczu z okolic brzucha jest kontrola diety oraz regularne ćwiczenia fizyczne.

Aktywność fizyczna nie tylko powoduj zmniejszenie tkanki tłuszczowej, ale także poprawia humor, dzięki czemu jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na stres.
Polecam ćwiczenia cardio (jogging lub chód) oraz ćwiczenia rozciągające tę partię ciała np. brzuszki, aby jednak były skuteczne trzeba pamiętać o ich poprawnym wykonaniu – okolice brzucha muszą dotykać ziemi w trakcie wypychania górnej części ciała w górę. Ćwiczenia na mięśnie brzucha wzmacniają oraz napinają mięśnie tej partii ciała. Należy je wykonywać co drugi dzień, tak aby mięśnie miały czas na zregenerowanie się. Proszę zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdzie Pan przykładowe ćwiczenia na brzuch i nie tylko.

Jeśli chodzi o dietę. Proszę:
- zrezygnować ze słodzenia herbaty czy kawy
- proszę unikać napojów gazowanych, soków czy napojów słodzonych
- proszę pić wodę niesmakową i sporadycznie sok 100% z wodą (1:1) lub herbaty słabe, owocowe, zielone czy czerwone
- proszę unikać produktów typu fast-food, gotowych dań (zwłaszcza zupek chińskich, które mają bardzo duże ilości soli oraz sztucznych, szkodliwych dodatków), chipsów, słodyczy, słodkich bułek
- tłuste mięsa proszę zastąpić drobiem bez skóry, chudym mięsem i rybami (zwłaszcza tłustymi rybami morskimi)
- wędliny, tłuste sery i podroby (salceson, parówki i inne) proszę zastąpić chudymi, drobiowymi wędlinami, szynką gotowaną własnej roboty, serem chudym lub półtłustym twarogowym i rybami

Proszę również zajrzeć do artykułów dotyczących zdrowych nawyków żywieniowych http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.