Jak zrzucić zbędne kg?

Mam 24 lata wzrost 160 cm i ważę 65 kg. Jak zrzucić 15 kg? Nigdy wcześniej się nie odchudzałam. W mojej rodzinie nie występuje otyłość ani nadwaga. Nie choruję na choroby przewlekłe. Mój jadłospis: 8:30 herbata + 2 łyżeczki cukru, 2 kanapki z szynka i serem; 12:00 banan, słodycze; 15:00 zupa pomidorowa z makaronem; 15:30 ziemniaki surówka pierś z kurczaka + szklanka coli lub soku; 18:00 herbata +2 łyżeczki cukru + słodycze; 19:00 zapiekanka; 21:00 baton (snickers). Proszę o pomoc!
24 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 25.4.
Oznacza to lekką nadwagę (norma BMI do 25).

Błędy w Pani jadłospisie to:
- duża ilość słodyczy i dodatek cukru do napojów
  - wypijanie napojów gazowanych typu cola (soki owocowe lepiej przygotowywać własnoręcznie, gwarantuje to brak dodatku cukru)
- kaloryczne są dania typu fast-food (m.in. zapiekanki)
- w Pani menu brakuje: warzyw, owoców, produktów mlecznych i pełnoziarnistych.

Korzystne jest częste spożywanie posiłków, lecz o niewielkiej kaloryczności.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co może Pani zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Powinna Pani wybierać:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach.

Proszę codziennie przeznaczyć co najmniej 30 minut na aktywność fizyczną.
Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam