Jak zrzucić zbędne kilogramy i poznać przyczynę nadmiernych gazów?

Witam serdecznie. 2 lata temu bardzo szybko przytyłam 17 kg, bez zmiany odzywiania. Przez ten czas nabawiłam się bulimii i problemów w kompulsywnym odżywianiem, a ostatnio również okropnych gazów w potężnej ilości przez co musiałam zrezygnować z pracy.. Tarczyca i nadnercza w porządku, badania z krwi i moczu również wyszły ok, co w takim razie może mi dolegać? Jak zrzucić te kg? Byłam u 3 dietetyków i 2 trenerów, diety ćwiczenia, zarzynałam się a efektów brak Co robić? Bardzo proszę o jakąś radę

Witam Panią,
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny. Na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
Uważam także że warto wybrać się do gastrologa, który zleci odpowiednie badania. Należy sprawdzić jelita.
Jeżeli chodzi o gazy to być może jest to efekt niewłaściwej diety a tego nie mogę stwierdzić jednoznacznie ponieważ nic Pani nie pisze na temat swojego jadłospisu. Być może w diecie jest zbyt wiele nabiału (mleko, twarogi, jogurty, kefiry, maślanki), co sprzyja gazom i wzdęciom.
Wzrost wagi także może być efektem błędów żywieniowych o których Pani może nawet nie wiedzieć.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień Dobry,

ze względu na historię wzrostu masy ciała oraz występujące objawy należałoby przeprowadzić dodatkowe badania. Proszę udać się do lekarza. Następnie z wynikami badań proszę udać się do dietetyka, konieczna jest ocena obecnego i poprzedniego sposobu żywienia i dotychczas przeprowadzanych diet.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl