Jak zrzucić zbędne kilogramy u 11-latki?

Moja córka (11 lat) waży prawie 60 kg. bardzo chciałaby trochę zrzucić zbędne kilogramy ale już od dłuższego czasu jest na diecie i okropnie zaawsze jest głodna i bardzo się obżera a potem płacze że jest taka gruba itp.Co mogłabym zrobić

Dzień dobry,

najczęstszą przyczyną otyłości wśród dzieci jest nadmierna podaż energii (słodycze, słone przekąski, napoje i soki) oraz brak aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o korygowanie masy ciała u dzieci nie stosuje się diet odchudzających. Wprowadzamy regularne posiłki, co ok. 3h, obfitujące w świeże warzywa i owoce, eliminujemy niezdrowe przekąski i słodycze oraz zachęcamy dziecko do większej aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia jest również sposób przygotowywania potraw, powinniśmy unikać smażenia zwłaszcza w głębokim oleju, panierowania na rzecz pieczenia, gotowania, grillowania itp.

Zapraszam do przeczytania artykułu
http://jarnuszewska.dobrydietetyk.pl/porady/czytelnia/nadwaga-i-otyosc/dziecko-z-nadwaga/

Jeśli chodzi o walkę z otyłością, to trzeba pamiętać, że niestety nie ma drogi na skróty!

Pozdrawiam serdecznie
Agata Jarnuszewska