Jak zrzucić zbędne kilogramy z brzucha, skoro nie jem słodyczy?

Hej, mam na imię Magda, mam 12 lat, 154 cm wzrostu i ważę 54 kg. Nie jem słodyczy (może czasami w weekend coś skubnę), dużo tańczę, ale nie stosuję żadnych diet ani nie biorę tabletek. Nie byłam u lekarza i wiem, że i tak rodzice ze mną nie pójdą, bo ja sama trochę się wstydzę. Nie wiem, jak mam zrzucić brzuch. Chciałabym ważyć 40 kg. Może podacie jakieś ćwiczenia, które mogłabym wykonywać? Proszę o pomoc

Twoje BMI wynosi 22,8 i odpowiada wartości około 90 centyla. Sugeruje to tendencję do nadwagi, jednak, aby stwierdzić, czy rzeczywiście Twoja masa ciała jest nadmierna, powinnaś się przełamać i wybrać do lekarza. To naprawdę nic wstydliwego. Porozmawiaj z rodzicami o tym, że niepokoi Cię Twoja waga i chciałabyś pójść do lekarza, który sprawdzi, czy w Twoim organizmie nie dzieje się nic niepokojącego.

Nie zaczynaj odchudzania na własną rękę, ponieważ w Twoim wieku dochodzenie do prawidłowej masy ciała wygląda inaczej niż u osoby dorosłej - przede wszystkim nie stosuje się restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą Ci tylko zaszkodzić. Tutaj o tym przeczytasz:

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Nie musisz chudnąć, aż do 40 kilogramów - wystarczy jeśli Twoja masa ciała zamniejszy się o około 4 kilogramy, by wróciła do normy. Jednak nie znam dokładnie Twojej budowy i składu ciała, więc ostatnie zdanie powinien mieć tutaj lekarz.

Twoja masa ciała powinna się unormować dzięki odpowiedniej diecie i zwiększonej aktywności fizycznej. Zaleca się przynajmniej 30 minut ćwiczeń dziennie. Ćwiczenia na mięśnie brzucha znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Dodatkowo wybierz rodzaj aktywnośći na świeżym powietrzu, ktory sprawi Ci przyjemność np. jazda na rowerze, czy pływanie.

Powinnaś zmienić nawyki żywieniowe i odżywiać się zgodnie z piramidą żywienia:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam