Jak zwalczyć błyszczenie się cery?

Mam problem z cerą. Bardzo mi się błyszczy. Żadne kosmetyki odpowiednie do tej cery nie pomagają. Jakie tabletki pomogą mi zwalczyć blyyszczenie cery

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, proszę zwrócić uwagę na produkty, których Pani używa do pielęgnacji skóry - jeśli wysuszają skórę (np. toniki do skóry mieszanej lub tłustej często zawierają alkohol), proponuję je odstawić, ponieważ wysuszona skóra reaguje zwiększoną produkcją sebum. Postawiłabym na nawilżenie skóry kosmetykami, które nie obciążą skóry. Jeśli jednak produkty, których Pani używa nie wysuszają skóry, można postawić na kosmetyki kolorowe, które działają matująco, jak również sięgnąć po bibułki o takim działaniu. Jeżeli chodzi o leki, które zmniejszają ilość wydzielanego sebum i dzięki temu redukują efekt świecenia skóry, proponuję skonsultować się z lekarzem dermatologiem - takie działanie mają retinoidy, jednak ich skutki uboczne są niewspółmierne do efektu, który chciałaby Pani uzyskać. Sugeruję zrobić najpierw przegląd kosmetyczki, w czym może pomóc kosmetolog - wiele gabinetów ma już w swojej ofercie usługę diagnozy oraz np. zabiegi dobrane indywidualnie do potrzeb skóry, a jeśli kosmetolog nie pomoże - udać się do dermatologa. Pozdrawiam

Dzień dobry.Proszę zgłosić się na konsultacje do lekarza dermatologa. Po obejrzeniu zmiany i badaniu lekarz postawi diagnozę i wdroży leczenie. Skuteczne są zabiegi peelingiw medycznych.

Dzień dobry, problemem mogą być nieodpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji skóry. Substancje nadmiernie wysuszające, zmywające ochronną warstwę generują reakcję obronna skóry w postaci większej ilości wydzielanego sebum. W celu ustalenia odpowiedniego postępowania najlepiej umówić się na konsultacje z kosmetologiem, który obejrzy kondycję Pani skóry i dobierze właściwe dla Pani kosmetyki. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.