Jak wrócić do diety po wystąpieniu efektu jojo?

Dzień dobry, W jaki sposób zacząć od nowa dietę po efekcie jojo. Ma być mniej, czy bardziej restrykcyjna? Czy organizm jest teraz mniej sprawny do chudnięcia?

Witam, efekt jojo powstał z powodu? zbyt szybkiego wyjścia z diety? czy powrotu do starych nawyków żywieniowych? może być powodem stosowania zbyt niskokalorycznej diety i zbytniego obniżenia metabolizmu. Powrót na dietę nie powinien wiązać się z bardziej restrykcyjnymi założeniami, organizm potrzebuje wsparcia np. w postaci wysiłku fizycznego.

Dzień dobry
Jaką dietę stosowała Pani, żeby schudnąć?
W jaki sposób zakończyła Pani stosowanie tejże diety?
Zbyt restrykcyjne diety bardzo spowalniają metabolizm i w połączeniu z powrotem do "starych" zwyczajów powodują efekt jojo. Dobrze jest chudnąć powoli, stosując zasady racjonalnego odżywiania i włączając regularną aktywność fizyczną (z której nie rezygnujemy po zakończeniu odchudzania). W celu utrzymana efektów odchudzania trzeba "wychodzić" z diety dokładając systematycznie kalorii do jadłospisu, aż do osiągnięcia kaloryczności codziennych porcji na poziomie zapotrzebowania energetycznego wynikającego z osiągniętej masy ciała i aktywności fizycznej. Najłatwiej pod kontrolą dietetyka.

Pozdrawiam
Anna Nieradzik
www.naszdietetyk.pl

Witam Panią,

Nie napisała Pani nic na temat swojej dotychczasowej diety więc trudno jest odpowiedzieć na pytanie. Dlaczego obawia się Pani efektu jo-jo? Czy dieta była bardzo restrykcyjna?
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała.Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu wyjdzie Pani z diety i zapobiegniemy efektowi jo-jo.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Przede wszystkim nie myśleć o tym jak o diecie. Aby na stałe cieszyć się prawidłową masą ciała, należy zmienić nawyki żywieniowe i konsekwentnie stosować się do nowych zasad przez całe życie. Każde diety krótkoterminowe, po których wracamy do swoich starych nawyków będą skutkować efektem jojo. Im więcej takich diet przejdzie nasz organizm tym trudniej będzie mu po raz kolejny zrzucić nadmierne kilogramy. Żywienie w celu redukcji masy ciała powinno być zbilansowane i pełnowartościowe. Nie można się głodzić. Podstawowe zasady to 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu. Jadłospis należy oprzeć na pełnowartościowym białku, dobrej jakości tłuszczach (ryby, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany, olej kokosowy) oraz węglowodanach złożonych. Należy zrezygnować z cukrów prostych (cukru, słodyczy, napojów słodzonych, jogurtów smakowych itd.). Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na podstawie analizy masy i składu ciała oraz szczegółowego wywiadu przygotuje dla Pani terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444