Kreski na oczach a ich zwalczenie

Patrząc, przed oczami latają przeźroczyste kropki i kreski. Nie wiem co to jest, jak to usunąć, proszę o radę jak to usunąć? O czym mogą świadczyć takie kreski na oczach? Na początku bagatelizowałam ten problem powiem szczerze, nie zwracałam uwagę na kreski na oczach połączone z kropkami, ale teraz się martwię czy czasem nie przegapiłam momentu, w którym mogłam się łatwo pozbyć tego problemu i teraz będzie z tym problem. Czy kreski na oczach da się jakoś wyleczyć? Czy moje objawy mogą świadczyć o jakiejś groźnej chorobie oczu czy raczej nie jest to nic groźnego? I w jaki sposób przebiega leczenie tego typu schorzeń? Czy stosuje się tu raczej leczenie farmakologiczne, jakieś antybiotyki itp. czy raczej istnieje ryzyko, że konieczna będzie operacja? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi w mojej sprawie. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam!

Czy te latające muszki są od zawsze, czy pojawiły się ostatnio?

Jeśli są to zmiany towarzyszące od dawna, brak innych objawów, to prawdopodobnie chodzi o męty w ciele szklistym, które są wynikiem zagęszczeń i zmiany struktury ciała szklistego. Przezroczyste obiekty ruszają się wraz z ruchami oczu i powoli opadają w dół. Z wiekiem wrażenie latających muszek może się nasilać, występuje też częściej u krótkowidzów. Zjawisko to mieści się ramach fizjologii i nie podlega leczeniu.

Gdyby pojawiły się inne, wskazujące na patologię objawy, jak np. błyski, czarne kropki, pogorszenie widzenia, należy pilnie skonsultować się z okulistą.

Pozdrawiam serdecznie!