Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zwalczyć lęki wywołane obniżoną macicą?

Ponad 3.5 miesiąca temu urodziłam dziecko. Ciężki poród zakończony obniżeniem macicy szyjki i obniżeniem ścian pochwy co zadziałało fatalnie na moja psychikę plus informacja ze nie mogę dźwigać I jak najmniej nosić dziecko. Do tego doszły różnego rodzaju dolegliwości które spędzają mi sen z powiek i powodują ogromne lęki. Boję sie zostawać sama z dzieckiem w domu. Czytam o swoich dolegliwościach w necie to zawsze znajduje informacje o ciężkich chorobach. Mam kołatanie serca, nie moge oddychac.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Witam Panią W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie. Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia. Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z zaburzeń lękowych, to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy lęku, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Dzień Dobry Pani,

Wyobrażam sobie, jak trudne doświadczenia Panią dotknęły.

Lęki, które się u Pani pojawiły, są jak najbardziej zrozumiałe. Aby poradzić sobie z lękami, ważne jest, żeby ich nie zwalczać, a zaakceptować je. Bo to, z czym walczymy nie znika, a ulega spotęgowaniu.

Zachęcam Panią, żeby ktoś bliski był obecny przy Pani, przynajmniej przez parę godzin. Nie wiem, czy ma Pani wsparcie emocjonalne u partnera i czy jest obecny partner.

Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem. Przy wsparciu psychologa będzie Pani mogła zobaczyć na ile realne są lęki.

Z mojej strony powiem Pani, że stwierdzono już, że 90 % rzeczy, o których myślimy nie wydarza się, a tylko 10 % z nich się wydarza ( to tak w nawiązaniu do czytania przez Panią informacji w Internecie, dotyczących zdrowia).

Zapraszam Panią serdecznie do kontaktu online.

Życzę Pani pozytywnych myśli, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy