Jak zwalczyć lęki wywołane obniżoną macicą?

Ponad 3.5 miesiąca temu urodziłam dziecko. Ciężki poród zakończony obniżeniem macicy szyjki i obniżeniem ścian pochwy co zadziałało fatalnie na moja psychikę plus informacja ze nie mogę dźwigać I jak najmniej nosić dziecko. Do tego doszły różnego rodzaju dolegliwości które spędzają mi sen z powiek i powodują ogromne lęki. Boję sie zostawać sama z dzieckiem w domu. Czytam o swoich dolegliwościach w necie to zawsze znajduje informacje o ciężkich chorobach. Mam kołatanie serca, nie moge oddychac.

Witam Panią
W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują
życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z zaburzeń lękowych,
to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
lęku, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Wyobrażam sobie, jak trudne doświadczenia Panią dotknęły.

Lęki, które się u Pani pojawiły, są jak najbardziej zrozumiałe.
Aby poradzić sobie z lękami, ważne jest, żeby ich nie zwalczać, a zaakceptować je.
Bo to, z czym walczymy nie znika, a ulega spotęgowaniu.

Zachęcam Panią, żeby ktoś bliski był obecny przy Pani, przynajmniej przez parę godzin.
Nie wiem, czy ma Pani wsparcie emocjonalne u partnera i czy jest obecny partner.

Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem.
Przy wsparciu psychologa będzie Pani mogła zobaczyć na ile realne są lęki.

Z mojej strony powiem Pani, że stwierdzono już, że 90 % rzeczy, o których myślimy nie wydarza się, a tylko 10 % z nich się wydarza ( to tak w nawiązaniu do czytania przez Panią informacji w Internecie, dotyczących zdrowia).

Zapraszam Panią serdecznie do kontaktu online.

Życzę Pani pozytywnych myśli,
Irena Mielnik-Madej