Jak zwalczyć napady chęci na słodycze?

Witam. Mam 18 lat ważne 57 i mam 173 cm.Już od ponad miesiąca jestem na diecie i dużo ćwiczę bo osiągnąć wagę 55.Tylko mam taki problem ze słodyczami.Przez dwa dni jadłam bardzo dużo słodyczy i boje się ze przez to mogę wszystko zepsuć .Co zrobić żeby tak nie było ? nie chce przytyć do wagi 60 kg ... a tez nie mogę odpędzić się od tych słodkość...

Dzień dobry. Twoje BMI wynosi 19 i mieści się w normie. Powinnaś utrzymać aktualną masę ciała, ponieważ redukcja w granicach 55 kg i poniżej będzie świadczyć o niedowadze. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd zalecam dalej regularnie ćwiczyć (dla prawidłowej kondycji) i żywić się zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Zmniejszenie napadów apetytu powinno nastąpić po wprowadzeniu 4-5 regularnych posiłków co około 3-4h. Pamiętaj, aby Twoje posiłki były pełnowartościowe (bogate w produkty białkowe tj. jogurty, mleko, sery twarogowe, mięso; węglowodany tj. kasze, ryż brązowy, makaron, pieczywo ciemne, owoce, warzywa; tłuszcze tj.oleje roślinne, tłuszcze zawarte w orzechach, nasionach słonecznika). Dalej jesteś w wieku dojrzewania i musisz zapewnić swojemu organizmowi niezbędnych składników dla jego rozwoju. Nie ograniczaj restrykcyjnie węglowodanów, ponieważ ich brak w diecie będzie powodować zwiększoną chęć na produkty słodkie. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, ochota na "słodkie" najczęściej uwarunkowana jest wahaniami poziomu cukru we krwi. To co zaburza poziom naszego cukru we krwi to dostarczanie węglowodanów prostych (zawartych w słodyczach, słodkich napojach, sokach itp) proszę zwrócić uwagę aby zwiększyć ilość warzyw w diecie, to bardzo dobre żródło węglowodanów długołańcuchowych, takich, które stabilizują poziom cukru we krwi. Pozdrawiam