Jak zwalczyć nerwowość?

Mam 13 lat i pewien problem. Zawsze w niedzielę wieczorem denerwuję się. Najgorsze jest to, że nikt mnie nie rozumie, nawet własna mama. Tak naprawdę to sama nie wiem w czym leży problem. W szkole w poniedziałek mam fajne lekcje, oczywiście poza plastyką. Sama się zastanawiam, czy w ogóle denerwuję się szkołą, czy może czymś innym. Mama uparcie twierdzi, że przejmuję się szkołą, ale nawet o tym nie wiem. Natomiast ja uważam, że denerwuję się, bojąc się o mamę. Zawsze mówi takie przykre rzeczy, że umrze i zostaniemy sami, bo wszyscy zwalamy się z naszymi błahostkami na nią, kosztem jej zdrowia i psychiki. A ja jestem z nią bardzo związana, bardzo bardzo ją kocham i nie chce sprawiać dodatkowych problemów. Ale nie mogę! Zawsze wieczorem w niedzielę się denerwuję. Lekarz rodzinny zapisał mi nawet leki uspokajające, ale one nic nie dają. Byłam nawet raz u psychologa, ale nie za bardzo mi pomógł. Sama już nie wiem co robić. Czuję jakbym została z tym problemem sama i nie wiem gdzie szukać pomocy.

Witam!
Mama wywiera na Tobie presję. Z jednej strony chcesz dzielić się z nią swoimi problemami, z drugiej matka wywołuje w Tobie poczucie winy. Porozmawiaj z nią o tym, co czujesz, kiedy ona mówi o śmierci i przytłaczaniu jej swoimi problemami. Dobry kontakt z matką jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka. Możesz jej powiedzieć także, co do niej czujesz i jak się o nią martwisz.
Piszesz o jednej wizycie u psychologa. Niestety jedno spotkanie zwykle nie pomaga. Ciężko jest się otworzyć przed całkiem obcą osobą, dlatego spotkania z psychologiem powinny być regularne i trwać dłuższy czas. Wtedy będziesz mogła mu zaufać i pracować nad trudnościami i lękiem. Pamiętaj również, że psycholog nie ma cudownej recepty na wszystkie problemy.
To Ty sama z jego pomocą rozwiązujesz trudności i przeżywasz ciężkie emocje. Proponuję Ci dalsze korzystanie z pomocy psychologicznej (jeśli ten konkretny psycholog nie odpowiadał Ci, to warto skorzystać z usług innej osoby), for tematycznych oraz telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). Dzięki temu będziesz mogła rozmawiać o problemach, ale także poznać przyczynę swoich lęków i pracować nad ich zmniejszeniem lub całkowitym wyeliminowaniem.

Pozdrawiam