Jak zwalczyć problemy z odżywianiem i lęk przed ludźmi?

Od 3 lat mam problemy z jedzeniem,jem tylko 500 kcal dziennie.Często też ranię siebie.Zauważyłam też, że boję się chodzić do szkoły.Przeraża mnie,że jest tam tyle ludzi.Mam też problem na wf.Najgorzej jest,kiedy muszę się przebierać albo grać.Mam wrażenie,że jak nie odbiję to każdy mnie obgaduje.Była taka sytuacja co koleżanki zmusiły mnie do grania,a ja stałam i bałam się podnieść ręce, poszłam usiąść.Jeszcze chwila,a bym płakała.Jak mam się czuć dobrze wśród ludzi i jeść więcej?

Po tym krótkim opisie wnioskuję, że twój problem jest dość rozbudowany i dotyczy wielu aspektów funkcjonowania - zaburzenia odżywiania, lęki społeczne, niską samoocenę, autoagresje itd. W związku z tym porada online "jak czuć się dobrze wśród ludzi" to absolutnie za mało. Polecam rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam

Zdecydowanie zalecam wizytę u dobrego psychoterapeuty, przedstawiane przez Panią problemy są za trudne do udźwignięcia bez pomocy specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry,
gorąco polecam udanie się na spotkanie z psychoterapeutą i podjęcie terapii. Może warto się zastanowić nad wizytą u psychiatry, który może poleciłby jakieś leki. Naprawdę nie warto się tak męczyć i cierpieć. Terapia może pani pomóc.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl