Jak zwalczyć senność u 23-letniej osoby?

Witam, ostatnio mam spory problem z sennoscia oraz zmeczeniem. Mam 23 lata pracuje od 2 lat w obsludze klienta jestem mloda mama od 3. Problem mam ze wstawaniem rano typowo nie moge sie obudzic nie moge otworzyc oczu. W dzien jak sie rozbudze jest jeszcze ok lecz po polowie pracy zaczyna mnie glowa bolec i dopadac zmeczenie jak wracam do domu od razu najchetniej bym zasnela. Jestem spiaca jakies 2/3 dnia. Obecnie od 2 miesiecy biore hormony, jestem szczesliwa osoba depresja nie wchodzi w gre:)

Warto po pierwsze znaleźć czas tylko dla siebie :na regeneracje, odpoczynek, relaks. Wszelkie wymówki, że "nie mam na to czasu" jedynie pogłębiać będą problem. Polecam zaplanować sobie chwilę dla siebie każdego dnia (choćby 10 minut tylko i wyłącznie dla siebie już przyniesie efekty). Poza tym polecam zrobić podstawowe badania krwi i sprawdzić czy z tej strony nie ma trudności, a także skonsultować się z endokrynologiem (przyjmowane hormony mogą pogłębiać problem). Pozdrawiam

Witam Panią. Warto przyjrzeć się rytmowi, w którym Pani żyje. Być może są w nim jakieś elementy, które powodują takie rozregulowanie. Potrzeba snu może oznaczać, że Pani organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację. Możliwe jest też, że owa senność może być spowodowana hormonami, które Pani przyjmuje. W tym aspekcie lekarz u którego leczy się Pani hormonalnie będzie najbardziej kompetentną osobą, która rozstrzygnie tą sprawę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/