Jak zwalczyć te natrętne myśli o samobójstwie przy nerwicy?

Witam.Mam nerwice.Najbardziej boje się ze sobie coś zrobię.Coś kusi mnie żeby się powiesic.Nie chce tego bo chce żyć.Ale mam przymus wiązania sobie na szyji np.kabla i zaciskam sobie aż boli i puszczam.Boje się ze kiedyś naprawdę się powiesze.Czy to jest możliwe?Bardzo się boje.Najbardziej nasila mi się jak ktoś w okolicy się powiesi.

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to na jaki rodzaj nerwicy dokładnie Pani cierpi i jakie są jej objawy. Doradzałabym konsultację z psychiatrą i/lub psychologiem psychoterapeutą, gdyż zawsze istnieje realne zagrożenie zrobienia tego przez Panią. Zastanawia mnie to, czy Pani się leczy i jeśli nie to doradzałabym rozpoczęcie leczenia. Napisała Pani o natrętnych myślach o samobójstwie i w związku z tym domyślam się, że cierpi Pani na zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne (OCD; nerwica natręctw) a dokładnie na jego odmianę - OCD związane z wyrządzeniem krzywdy. W ramach autoterapii (nie mogącej zastąpić psychoterapii a stanowiącej jej uzupełnienie) polecam Pani dwie książki: "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" Jon Hershfield, Tom Corboy, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego (w szczególności r. 9 - OCD zw. z wyrządzaniem krzywdy); "Mindfulness. Trening uważności" Mark Williams, Dany Penman, Wyd. Samo Sedno (dostępne m.in. w księgarniach internetowych). Druga z tych pozycji dotycząca treningu uważności opartego na technikach medytacyjnych pozwala na nauczenie się ignorowania pojawiających się myśli natrętnych. Doradzałabym Pani psychoterapię w nurcie poznawczo - behawioralnym, która jest najskuteczniejsza przy tego typu objawach. Mam nadzieję, że podejmie Pani leczenie i nastąpi poprawa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/