Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zwalczyć uzależnienie od komputera?

Jestem uzależniona od komputera i teraz dopiero zdałam sobie z tego sprawę.Może wyjaśnienie konkretnie,a mianowicie od 2,5roku chodzę spać tak o 3 nad ranem i śpię do południa,czuje się mega śpiąca w ciągu dnia,ale nie śpię,bo mam komputera.Obecnie pojawiły mi się natręctwa,mysli natrętne,ze boję się przyszlosci,a nie mam powodów,mysle o chorobach,smierci,wyszukuje na forach,jestem mega smutna,nic mnie nie cieszy,a jak spałam dobrze,bylo ok,mam myśli samobójcze.to przez brak snu długo?
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią symptomy są skutkiem przewlekającego się zmęczenia i długotrwałego niedoboru snu.
Proszę nie czekać, pozwolić sobie pomóc, udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam!
Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, tam zajmują się wszelkimi uzależnieniami. Ale podstawowa zasada trzeba chcieć rzeczywiście a nie tylko deklaratywnie. Czeka Panią długa i ciężka droga!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

umów wizytę 0

Witam,

Zalecałabym skorzystanie z Poradni Zdrowia Psychicznego, zwłaszcza, że opisywane uzależnienie od komputera a przy tym zaburzenia rytmu dobowego, zaburzenia snu znacząco obniżają Pani funkcjonowania.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
umów wizytę 0

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej w poradni zdrowia psychicznego, ośrodka leczenia uzależnień. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Ograniczenia snu mogą spowodować gorsze samopoczucie. Gdy rozpocznie Pani terapię, pracę nad sobą, zacznie ograniczać czas korzystania z komputera, zmieni się również Pani samopoczucie. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Opisane przez panią objawy są mocno niepokojące i prawdopodobnie bardzo obniżają pani jakość życia. Warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy specjalistów i wprowadzić w życie zmiany, które uczynią je bardziej uregulowanym. Zachęcam do skorzystania z konsultacji w poradni zdrowia psychicznego lub poradni specjalizującej się w uzależnieniach behawioralnych (bo tym własnie jest uzależnienie od komputera).

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

umów wizytę 0

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią trudności są niepokojące. Zauważyła Pani u siebie m.in. uzależnienie od komputera, problemy ze snem, myśli samobójcze. To musi być bardzo uciążliwe.
Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem i umówienia się na regularną psychoterapię w celu poprawy obecnego funkcjonowania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety