Jak zwalczyć uzależnienie od komputera?

Jestem uzależniona od komputera i teraz dopiero zdałam sobie z tego sprawę.Może wyjaśnienie konkretnie,a mianowicie od 2,5roku chodzę spać tak o 3 nad ranem i śpię do południa,czuje się mega śpiąca w ciągu dnia,ale nie śpię,bo mam komputera.Obecnie pojawiły mi się natręctwa,mysli natrętne,ze boję się przyszlosci,a nie mam powodów,mysle o chorobach,smierci,wyszukuje na forach,jestem mega smutna,nic mnie nie cieszy,a jak spałam dobrze,bylo ok,mam myśli samobójcze.to przez brak snu długo?

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią symptomy są skutkiem przewlekającego się zmęczenia i długotrwałego niedoboru snu.
Proszę nie czekać, pozwolić sobie pomóc, udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Opisane przez panią objawy są mocno niepokojące i prawdopodobnie bardzo obniżają pani jakość życia. Warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy specjalistów i wprowadzić w życie zmiany, które uczynią je bardziej uregulowanym. Zachęcam do skorzystania z konsultacji w poradni zdrowia psychicznego lub poradni specjalizującej się w uzależnieniach behawioralnych (bo tym własnie jest uzależnienie od komputera).

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią trudności są niepokojące. Zauważyła Pani u siebie m.in. uzależnienie od komputera, problemy ze snem, myśli samobójcze. To musi być bardzo uciążliwe.
Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem i umówienia się na regularną psychoterapię w celu poprawy obecnego funkcjonowania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA