Jak zwalczyć wypadanie włosów?

Witam! Mam 36 lat od kilku lat zaczęły wypadać mi włosy. W wyniku wypadania powstały na przodzie głowy zakola i coraz bardziej się poszerzają. Wydaje mi się, że wypadanie włosów w moim przypadku to wypadanie genetyczne, ponieważ mój dziadek ze strony mojej mamy też był łysy. Mam pytanie, czy istnieją skuteczne preparaty, aby zapobiec wypadaniu i wzmocnieniu włosów, a może preparat, który by się przyczynił do odrostu włosów. W internecie dużo jest oferowanych preparatów na porost włosów, ale czy są skuteczne np. PROCERIN bardzo dobrze reklamowany. Niech pan doktor doradzi mi coś skutecznego. Dziękuję z góry.

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele, prawdopodobnie przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić.W tym celu wskazana jest wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego.
Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia innych częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów- warto wykluczyć anemię oraz choroby tarczycy. W tym celu wskazane jest oznaczenie przynajmniej morfologii i TSH.
Jeżeli potwierdzone zostanie łysienie androgenowe to jego leczenie jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd,oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie minoksydylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Według niektórych badań skuteczny jest również preparat o który Pan pyta. Najlepiej aby leczenie zostało dobrane przez specjalistę.
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.

Pozdrawiam