Jak zwalczyć chroniczny lęk, panikę i brak wiary w siebie w pracy?

Witam! Mam poważny problem z obezwładniającym stresem w pracy. Pierwszy dzień to dla mnie koszmar. Popełniam szereg błędów o które nigdy wcześniej bym się nie podejrzewała.

Jestem roztargniona, mam problemy z koncentracją, a przede wszystkim ze słuchaniem, co ktoś do mnie mówi.Taki pierwszy dzień w pracy od razu mnie dyskwalifikuje. Czuje się jak idiotka, jest mi wstyd za siebie, odnoszę wrażenie, że wszyscy się ze mnie śmieją. Najgorsze, że zadania, które mam wykonywać w pracy są banalne, a mi sprawiają przerażającą trudność.

Po pierwszej porażce nie potrafię już się podnieść i popełniam jeszcze więcej błędów. Jak tak dalej będzie NIGDY nie znajdę pracy. Czy jest jakiś sposób, żeby sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam!

Brak wiary w siebie, ogarniający stres i napięcie, które towarzyszy Ci w sytuacjach dla Ciebie ważnych - pracy - jest prawdopodobnie wynikiem niskiego poczucia własnej wartości.

Piszesz, że nigdy nie podejrzewałabyś siebie o takie błędy, a jednak pojawiają się one. Presja przed oceną zamiast mobilizować Cię do wykonania zadania, przerasta Cię. Myślę, że w tym wypadku skuteczne będą techniki relaksacyjne, z którymi możesz zapoznać się podczas wizyty u psychologa.

Proponowałabym również popracować z terapeutką nad niską samooceną - być może przepracowanie nieświadomych kwestii stanowi klucz do rozwiązania Twoich problemów.

Powodzenia!