Jak zwiększyć apetyt u dziecka?

ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepszym sposobem jest podawanie mu przede wszystkim tych produktów, które zjada najchętniej i łączenie z nimi innych, mniej pożądanych przez dziecko. Bardzo ważna jest także forma podania - dostępnych jest wiele poradników z propozycjami dań dla malucha, w których kanapki przybierają formę zwierząt, czy postaci z bajek itp. Czasami niewielka modyfikacja w ułożeniu produktów na talerzu może zachęcić malucha do spożycia posiłku.
Niezwykle istotne jest też, aby zachęcać dziecko do spożycia produktów poprzez dawanie mu przykładu. Małe dzieci sugerują się preferencjami rodziców i często je naśladują.