Jak zwiększyć swój zasób słów?

Witam.Jestem osobą nieśmiałą przez co rzadko nawiązuję kontakty z ludźmi i bardzo cierpi na tym mój język.Dysponuję barszo ograniczonym słownictwem oraz mam problemy z wyrażaniem swoich myśli oraz budową złożonych zdań.Mam obecnie 21 lat.Do kogo mam się udać lub co też robić samodzielnie aby rozwinąć zasób słów i komunikować się bez przeszkód ?

Witam
Proponuję skorzystać z pomocy najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i spotkać się z psychologiem lub pedagogiem i poprosić o pomoc w wyszukaniu różnych ćwiczeń językowych, wzbogacających zasób słów. Może poszukać zajęć warsztatowych z zakresu komunikacji interpersonalnej, wyrażania swoich myśli i emocji. Proszę o to zapytać w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest tam bezpłatna.
Pozdrawiam
Anna Szyda