Jak zwiększyć szanse na poczęcie?

Witam. Mam na imię Paulina. Staramy się z narzeczonym o dziecko. Jednak przez dwa miesiące nie miałam okresu. ostatnia miesiączka wystąpiła 16.11. i trwała 5 dni. Z moich obliczeń wynika, że mam teraz mam dni płodne. Dotychczas miałam regularne cykle, tj. co 28 dni. Czy istnieje możliwość, że po dwumiesięcznej przerwie moje cykle nie będą regularne? W jaki sposób mogę sobie pomóc i zwiększyć szansę na poczęcie? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

trudno określić czy zaburzenia cyklu wystąpiły jednorazowo, czy też będą się powtarzały. Zatem trudno określić kiedy w obecnym cyklu będą dni płodne.

W przypadku cykli 28 dniowych dni płodne występują pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Owulacja występuje 14 dnia cyklu. Najlepiej starać się o dzidziusia 1-2 dni przed owulacją.
Pani obecnie musi uważnie obserwować swój organizm.

Pozdrawiam