Jak zwiększyć wagę po ostrym zapaleniu trzustki?

Witam jestem pół roku po ozt po pobycie w szpitalu straciłem dużo na wadze chcę zacząć ćwiczyć na siłowni czy mogę stosować suplementy diety różnego rodzaju zakupione w sklepie sportowym obecnie stosuje Kreon i omeprazol przyczynom ozt było pić alkoholu Proszę o pomoc pozdrawiam wszystkich

Przede wszystkim należy ocenić Pana stan odżywienia, nie tylko na podstawie oceny masy ciała, ale także w obrazie biochemicznym. Powinien Pan mieć dietę łatwo strawną i dawki Kreonu powinny być dostosowane do składu posiłków. Proszę kontrolować stężenie glukozy, jeśli byłaby nietolerancja glukozy należałoby wprowadzić dietę z ograniczeniem węglowodanów łatwo przyswajalnych. Alkohol jest bezwzględnie przeciwwskazany. Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek suplementy, zwłaszcza zakupione w sportowych sklepach. Proszę o stosowanie właściwej diety, a aktywność fizyczną proszę skonsultować z lekarzem.