Jak zwrócić uwagę chłopaka, w którym jestem zakochana?

W gimnazjum był chłopak, który mi sie podobał. W 3 kl. byliśmy w tej samej klasie. Nie znaliśmy się, ale potem to się zmieniało i zostaliśmy przyjaciółmi. Moje przyjaciółki pod koniec szkoły stwierdziły, że on mi się podoba i jestem w nim zakochana, ale nie przyznawałam się do tego. potem reszta klasy zaczęła mówić ze jesteśmy zakochani. Teraz jesteśmy w szkołach średnich, a ja czuję ze nadal go kocham, nie chce zniszczyć naszej przyjazni, mówiać o moich uczuciach, jak zwrócić jego uwagę?

Oczywiście- ryzykuje się odrzucenie, ale jeśli miałoby nastąpić, to może lepiej wcześniej (bo będzie Pani wiedziała "na czym stoi" i mogła zacząć działać) by poradzić sobie z sytuacją, przepracować swoje uczucia do chłopaka i otworzyć się na nowe relacje. Trwanie w zawieszeniu i przyjaźni, która nie spełnia oczekiwań, bo pragnie się czegoś więcej, często przynosi więcej cierpienia niż rzeczywistego szczęścia.