Jak żyć z chorobliwą zazdrością?

Mam pewien problem. Czuję że jestem chorobliwie zazdrosna o mojego chłopaka. Zawsze muszę wiedzieć co robi, gdzie jest, z kim jest, z kim rozmawia/rozmawiał na gg, nie pozwalam mu rozmawiać z innymi dziewczynami, a jak już rozmawia to czuję się gorsza, czuję się jakby mnie miał zostawić.

Nie mogę znieść, gdy na ulicy patrzy się za innymi kobietami, chociaż on mowi, że tego nie robi. Nawet sama myśl, że widzi jakąś reklamę kobiety w bieliźnie w internecie sprawia, że się załamuję. Tak samo jak w telewizji - teledyski, reklamy itd. Pomóżcie, co mam zrobic? On jest cały czas na mnie zły, mówi że ze mną nie wytrzyma jak tak dalej będzie. Ale ja go kocham. Pomóżcie!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ciągłe podejrzenia i denerwowanie się nawet o kobiety na w telewizji czy na zdjęciach w gazecie są źródłem frustracji u chłopaka. Związek nie jest więzieniem, gdzie jeden z partnerów musi być kompletnie podporządkowany drugiemu. Wzajemna chęć bycia razem nie może ograniczać swobody i intymności partnerów.

W sposób, jaki postępujesz, pokazujesz chłopakowi, że mu kompletnie nie ufasz i szukasz pretekstu do kłótni. On w tej sytuacji czuje się kontrolowany i zaszczuty. Powinnaś dokładnie przemyśleć swoje zachowanie i zastanowić się skąd bierze się ta potrzeba kontroli jego życia. Musisz popracować nad zaufaniem do niego, gdyż bez zaufania i wsparcia taka relacja prędzej czy później się rozpadnie.

Kochasz swojego partnera, więc porozmawiaj z nim o swoich obawach i potrzebach. Razem dojdźcie do wniosków, co niesie Twoje obecne zachowanie i zastanówcie się, jak możecie je zmienić, żeby czuć się dobrze razem. Wspólne rozmowy pozwolą Wam lepiej się poznać i pogłębić więzi między Wami.

Pozdrawiam