Jak żyć z mężem po zdradzie?

Mąż mnie zdradził po 7 latach małżeństwa i 13 razem. Mamy wyższe wykształcenia. Dwóch synów 6 l. i 5 m-cy. To było jednorazowe na delegacji z koleżanką z pracy. Mieliśmy konfrontację w czwórkę. Mąż błaga o drugą szansę. Chciałabym spróbować, ale mam obawy że znowu to zrobi. Romans trwał cztery miesiące. Zdradził miesiąć po porodzie. Nie układało nam sie od kilku miesiecy, klotnie, nuda, rutyna. Zle znosilam ciążę. On mówi ze czuje sie podle. Chce się do mnie przytulać, całować, chce bliskości...

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę/ośrodek, który zajmuje się terapią małżeńską/par i skorzystać z takiej formy pomocy.

Witam, proszę udać się na rozmowę z psychologiem, który dalej dobierze formę wsparcia dla Pani lub Państwa razem. Po tak trudnych przejściach nie jest łatwo samej uporać się z traumą jakiej Pani doznała, dlatego wizyta jest dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

Doświadczenie zdrady ze strony partnera, jest bardzo dotkliwym przeżyciem. Dodatkowo jeśli równolegle była Pani w ciąży, kiedy wsparcie i potrzeba opieki ze strony męża, sa tym bardziej potrzebne.
Z opisu wynika, że Pani mąż ma silne poczucie winy po sytuacji jaka miała miejsce.
Wspomina Pani, że wcześniej nie układało się między Panią i mężem. Może warto przeanalizować co się działo, czego dotyczyły te kłótnie, co każda ze stron może zmienić w swoim zachowaniu, czego każde z Państwa oczekuje od tego drugiego, a ma wrażenie że potrzeby i oczekiwania co do partnera i Waszej relacji, nie są w jakiś sposób zaspakajane.
Łączy Państwa wiele wspólnych lat doświadczeń, dwójka dzieci. Zawsze można znaleźć najprostsze, ale też najbardziej ostateczne rozwiązanie - czyli rozstanie. Najtrudniejszym, ale też przynoszącym największą satysfakcję, jest praca nad relacją, która często jest pracą niełatwą, wręcz bardzo trudną.
Nie zawsze jest jednak tak, że zdrada przekreśla związek i dalsze bycie razem.
Na pewno są ważne kwestie między Państwem, które trzeba na nowo sforumułować, ponieważ "coś" jednak nie działało tak jak powinno.

Pomoc psychoterapeuty, pracującego z parami, byłaby dla Państwa dużą pomocą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl