Jak żyć z nerwicą natręctw?

Witam od kilku lat dopadla mnie nerwica natrectw walcze z nia caly czas i soba robie i z lekarzem psychiatra i psychologiem od niedawna w sumie tak naprawde sie lecze bo zmienialam lekarzy co pochwile i caly czas drecza mnie mysli powtarzam je niewiem jak bym chciala zeby bylo postanowie sobie ze juz koniec i znow dopada mnie ta mysl co robic mam rodzine dzieci chce normalnie zyc prosze o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za kontakt :)

Zachęcałabym Panią, by Pani "nie walczyła" z chorobą, by podjęła
Pani kontynuację leczenia psychoterapeutycznego, najlepiej poznawczo-behawioralnego, będąc w kontakcie terapeutycznym z jednym Lekarzem/Psychologiem (nie zmieniając) za Pani słowami:
"...od niedawna w sumie tak naprawde sie lecze bo zmienialam lekarzy co pochwile ... ."

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie, życząc tylko powodzenia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szanowna Pani, skuteczną metodą w leczeniu OCD jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Pacjent/ka uczy się rozpoznawać negatywne automatyczne myśli, które wywołują obsesje (myśli natrętne), które wymuszają kompulsje, czyli czynność powtarzające się, w określony sposób, w celu rozładowania napięcia (lęku). CBT jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent/ka współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu, w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom
zaburzeniom obsesyjno-kompulsyjnym.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone
są bardzo wysokim poziomem lęku.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk,
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani
napięcie, niepokój, lęki i cierpienie.
Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Życie z nerwicą natręctw to ciągłą udręka, dlatego koniecznie
trzeba ją wyleczyć.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Wiem, że stany, których Pani doświadcza są bardzo trudne
do zniesienia, ale żeby móc Pani pomóc, trzeba poznać
dokładnie ich naturę, dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia właściwej psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe
reagowanie i zachowanie, a Pani odzyska spokój,
równowagę wewnętrzną i umiejętność kontrolowania
własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl