Jak żyć z osobą w związku, która ma nerwicę lękową i depresję?

Witam..pytanie do psychologa.. Jak żyć z osoba w związku ktora ma nerwicę lękową i depresję.czy w ogóle takie cos jest możliwe.mój chłopak nie okazuje żadnych uczuć emocji do mnie..jest oschły jak liść i obojętny jak głaz.nie angażuje się w związek tak jak ja. Ja w 100% się angażuje on wogole . proszę o jaka poradę nie wiem co robić

Opisywane przez Panią objawy i diagnoza nie pasują do siebie. Związek z osobą cierpiącą na zaburzenia lękowe i depresyjne jest jak najbardziej możliwy - ta diagnoza nie jest ostra.Najważniejsze to określenie czy na Państwa związek negatywny wpływ mają jego zaburzenia czy też cechy osobowości. Często choroba staje się wygodnym wytłumaczeniem dla trudności powstających w związku, pozwala szukać źródła problemu w czymś niezależnym od partnerów.