Jak żyć z partnerem, który kłamie i nagrywa potajemnie nasze rozmowy?

Witam, Mam wielki problem z partnerem. Od 1,5 roku mieszkamy razem i od samego początku jest źle. 1,2 mies. temu urodził nam się synek i to był moment od kiedy nasza sytuacja się pogorszyła. Kiedy tylko zaczynam się denerwować mój partner po kryjomu włącza komórkę i zaczyna nagrywać nasze rozmowy. Kiedyś powiedział, że zrobi wszystko żeby zabrać mi dziecko. Natomiast innym razem twierdził, że to tylko po to, żeby mi kiedyś puścić i pokazać jak się zachowuję. Kilka dni temu mój starszy synek (z pierwszego małżeństwa) znalazł pod komodą małe urządzenie i przybiegł do mnie z pytanie co to takiego? Nie potrafiłam tego wyjaśnić i udałam się do partnera, aby wyjaśnił całą sytuację. Skończyło się tym, że partner rzucił się na mnie próbując wyrwać mi to urządzenie. Zostałam pobita.... Chciałam wyjść z domu z dziećmi, ochłonąć troszkę, ale partner wyszedł za mną i tarasował mi drogę. Oczywiście to urządzenie włączył i nagrywał całą sytuację. Kiedy on coś mówił, mówił stonowanym tonem, aby osoba która będzie to odsłuchiwała nie widziała żadnej winy partnera. Partner wsiadł w samochód i nie pozwalał mi nigdzie odejść z dziećmi. Zakończyło się to tym, że wezwałam policję, później pojechałam na obdukcję. Niestety żałuję, że wezwałam policję, ponieważ partner nic nie zrozumiał. Powiedział, że to ja powinnam jego przeprosić. Dodatkowo tylko zaszkodziłam dzieciom, ponieważ będą musiały teraz znosić wizytę policji w domu i różne przesłuchania. Co mam robić? Nie wiem na czym stoję. Partner przed wszystkimi udaje jak bardzo się stara, jak bardzo mnie kocha, a w domu jest diabłem. Uważam, że związek powinien być oparty na prawdzie, a ja jestem wciąż oszukiwana. Nie potrafię żyć nie znając co mnie czeka jutro. Proszę o pomoc! kesis

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zachowanie partnera jest przemocą. Pani stała się ofiarą jego działań. Zewnętrzne granie idealnego partnera ma na celu pokazanie innym osobom, że to w Pani tkwi problem. Jednak to nie jest Pani wina, że partner tak się zachowuje. Kiedy będzie Pani składać zeznania należy zgłosić fakt, że on Panią nagrywa. Nie wolno jest bez wiedzy i zgody osoby nagrywanej rejestrować jej wypowiedzi. Zachęcam Panią do wizyty u prawnika, gdzie będzie Pani mogła poznać swoje prawa i dowiedzieć się, jak może bronić się przed agresywnym zachowaniem partnera. Polecam także skorzystanie z oferty Niebieskiej Linii, która zajmuje się pomocą ofiarom przemocy domowej. Skorzystanie z pomocy specjalistycznej może Pani pozwolić zmienić obecną sytuację i zapewnić Pani i dzieciom bezpieczeństwo.

Pozdrawiam

Witam,

przede wszystkim wobec Pani jest stosowana przemoc psychiczna i fizyczna, dzieci też z tego powodu cierpią, wskazana jest procedura niebieskiej karty, dobrze, ze pani powiadomiła policję. Potrzebuje Pani i dzieci wsparcia psychologicznego, będzie Pani łatwiej zrozumieć problem.

Pozdrawiam serdecznie