Jaką aktywność fizyczną można wykonywać, chorując na zwyrodnienie stawu biodrowego?

Dzień dobry, jaką aktywność fizyczną można wykonywać chorując na zwyrodnienie stawu biodrowego? czy rowerek stacjonarny jest dozwolony?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ważne są ćwiczenia usprawniające mięśnie chorych stawów, które przy dłuższym bezruchu mają skłonność do wiotczenia i zaniku. Pożądane są ćwiczenia nóg w pozycji leżącej lub na specjalnym rowerze. Ćwiczenia te powinny być prowadzone pod nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty.