Jaka antykoncepcja będzie bezpieczna dla zdrowia?

Witam! Jestem kobietą mająca 19 lat. Mam już ponadrocznego synka i nie wiem już sama jak antykoncepcje stosować, ponieważ mam problemy z sercem. Lekarz przepisywał mi tabletki i strasznie źle czułam się. Potem przepisał plastry i znowu złe samopoczucie, wymioty, mdłości, osłabienie a spiralki mi nie chce lekarz za bardzo założyć bo mówi, że jestem za młoda i ze nie rodziłam naturalnie, tylko przez cesarkę i mógłby być problem. A ja nie chce ponownie za szybko zajść w ciążę. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie napisała Pani jakiego rodzaju ma Pani problemy z sercem. Także trudno odnieść się co do bezpieczeństwa stosowania przez Panią tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli zaś chodzi o dobór odpowiedniego dla Pani środka antykoncepcji może powtórnie należy rozważyć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Może na tabletki o nieco innym składzie będzie Pani dobrze reagowała.
Jednak taką decyzję może podjąć Pani ginekolog prowadzący po rozważeniu wszystkich przeciwwskazań oraz uwzględnieniu stanu Pani zdrowa.
Pozdrawiam