Jaka antykoncepcja istnieje dla mężczyzn?

Kończę swoją historie i mam kilka pytań. Lekarz twierdzi że skuteczność podwiązania jest taka sama jak założenie wkładki, to prawda? Jakie są najskuteczniejsze metody antykoncepcji, może są jakieś nowe które weszły? Jaka antykoncepcja istnieje dla mężczyn?Proszę o odpowiedzi i o pomoc bo jestem załamana. Dodam na koniec że jest lekarz który chce mnie podwiązać tylko że ja teraz nie wiem co mam robić. Pomóżcie

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma w 100% skutecznej metody i nawet podwiązanie jajowodów nie jest w 100% skuteczne. Stanowczo odradzam tę metodę ze względu na Pani wiek. Jednymi z najskuteczniejszych metod są metody hormonalne, stosowane obecnie nowe tabletki antykoncepcyjne przy prawidłowym stosowaniu są bardzo skuteczne.