Jaka byłaby najlepsza alternatywa wkładu?

jestem uczulony na chrom/kobald jednocześnie na cement kompozytowy do mocowania wkładu korzeniowo- koronowego. jaka byłaby najlepsza alternatywa wkładu :cyrkonowy czy tytanowy? Jakiego cementu należałoby użyć do mocowania takiego wkładu?

Witam,
zamiast wkładu korzeniowo-koronowego ze stopów metali można wykonać wkład z włókna szklanego lub tlenku cyrkonu (szczególnie gdy mowa o odbudowie zęba w odcinku przednim). Jednak najczęściej są one cementowane na cement kompozytowy. Na innego typu cementy są mocowane wkłady ze stopów metali.
Trudno odpowiedzieć, która z opcji jest najlepsza bez zbadania bezpośredniego pacjenta oraz bez oceny testów alergologicznych.