Jaka chemioterapia?

Witam, proszę o odpowiedź, jaka to chemioterapia wg schematu CMF/TC. Czy jest skuteczna i czy jest bardzo mocna? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam miło.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Chemioterapia wg schematu CMF obejmuje stosowanie leków: cyklofosfamid, metotreksat, 5-fluorouracyl. Stosuje się 6 cykli co 28 dni. Schemat TC objemuje podawanie docetakselu i cyklofosfamidu - stosuje się 4 cykle co 21 dni.

Leki stosowane w chemioterapii cechują się dużą toksycznością nie tylko w stosunku do komórek nowotworowych, ale także zdrowych komórek nowotworowych. Trudno porównywać "moc" chemioterapii, gdyż każde leczenie onkologiczne związane jest w powikłaniami i wpływa na pacjenta.

Jeżeli jeden schemat nie jest skuteczny, wtedy stosuje się inny.

Pozdrawiam serdecznie